Makijaż permanentny – dla kogo?


Makijaż trwały, czyli ten permanentny, to dość popularny na całym świecie zabieg kosmetyczny, którym w ostatnim czasie zainteresowało się wiele Polek. Dzielimy go na kilka rodzajów. A to sprawia, że jest on narzędziem uniwersalnym, z którego może skorzystać każda kobieta czy nawet młoda dziewczyna.

Pierwszą odmianą makijażu permanentnego jest „contour make-up”. Polega on na maskowaniu wszelkich niedoskonałości, co znaczy, że z jego pomocą można w naturalny sposób skorygować wygląd twarzy – m.in. poprawić jej kontur bądź sprawić, by nabrała ona ciekawszego kolorytu. Contour make-up dość często koncentruje się na samych ustach. Delikatnie zmienia ich kształt, odrobinę je powiększa lub wzmacnia ich kolor, by wyglądały one na pełniejsze, jędrniejsze i atrakcyjniejsze. Tym typem zabiegu można również podkreślić brwi i oczy. To świetny wybór dla kobiet, które z natury mają bardzo jasne i ledwie zauważalne brwi lub rzęsy.

Przed zapisaniem się na makijaż permanentny warto po prostu porozmawiać z lekarzem lub kosmetologiem o różnych technikach i rodzajach tego zabiegu.

Warto odwiedzić: makijaż permanentny Poznań.