Jak zapewnić szczelność dachu


Obecnie na rynku istnieje wiele rozwiązań do przekrycia konstrukcji dachu. Różni je przede wszystkich technologia wykonania, skład, a także cena oraz sposób ułożenia. Jednym z bardziej ekonomicznych, trwałych oraz prostych w montażu materiałów izolacyjnych dachu jest papa.

Dach z papy to rozwiązanie bardzo popularne, które w przypadku poprawnego wykonania zapewnia całkowitą szczelność przegrody. Jednak w przypadku pojawienia się ewentualnych przerw w izolacji, naprawa dachu nie wymaga skomplikowanych prac.

Sposoby naprawy zależą w głównej mierze od rodzaju oraz skali uszkodzeń. Jednym z częstszych defektów w papie są wybrzuszenia spowodowane wysokimi temperaturami, których naprawa wymaga np. użycia kitu dekarskiego. W skutek wahań temperatur może także dojść do odklejenia papy od podłoża. w takim przypadku należy użyć uszczelniacza do dachu w newralgicznych miejscach.

Należy pamiętać, iż papa jest materiałem podatnym na naturalne procesy starzenia. Z upływem czasu staje się bardziej wrażliwa na uszkodzenia, dlatego tak istotna jest renowacja pokrycia dachowego, aby zwiększyć jego skuteczność oraz przedłużyć żywotność.

Polecamy też: naprawa dachu z papy.