Jak dopasować dekoracje ślubne do rodzaju sali?


Wbrew pozorom nie tak łatwo jest dobrać idealne elementy dekoracyjne do sali weselnej. Pary młode, które właśnie się tym zajmują, dość często popełniają jeden poważny błąd – koncentrują się w pełni na dekoracjach, zamiast najpierw przyjrzeć się dokładnie wynajętej sali. A to do niej dodatki muszą koniecznie pasować. W przeciwnym wypadku wesele nie będzie spójne, a stanie się totalnym chaosem.

O ile kryształowe żyrandole, z których zwisają długie i smukłe sople są naprawdę przepiękne, tak nijak nie będą dobrze wyglądać w nowoczesnej prostej sali o monochromatycznej podstawie. Modne teraz rustykalne meble i gadżety nie sprawdzą się natomiast w pałacowej, wystawowej sali balowej. Ślub powinien być spójny, dlatego warto najpierw pomyśleć o tym, w jakim stylu chce się go urządzić – i tego stylu należy trzymać się później do samego końca. Dekoracje weselne dopasowuje się do sali, a nie na odwrót. Należy podkreślić jej najpiękniejsze elementy i wydobyć z niej urok, by zachwyciła ona nie tylko parę młodą, ale także i jej znajomych oraz rodzinę.

Czasem dobrym pomysłem może być również skorzystanie z pomocy dekoratorów wnętrz. Oni wiedzą najlepiej, jak urządzić idealną salę weselną.

Zobacz: kurs florystyczny Poznań.