jak zamówić kuriera

Kurier Irlandia

Wysyłanie paczek oraz listów poza granice danego Państwa, a także w obrębie innego kraju często sprawia problemy. Aby właściwie nadać i zaadresować list lub paczkę należy znać podstawowe zasady. Ponadto niezbędna jest wiedza na temat sposobu działania firm kurierskich. Przy wyborze kuriera ważny jest także dobór odpowiednich opcji, które gwarantują nam dostarczenie przesyłki pod wskazany adres. Istotne znaczenie ma również renoma firmy, którą wybieramy. Warto korzystać z firm, które mają dobre i bardzo dobre opinie wśród innych klientów i użytkowników.

Irlandia – podstawowe informacje

Decydując się na kuriera w Irlandii, należy znać podstawowe informacje dotyczące tego państwa. Ponadto niezbędna jest wiedza na temat przepisów dotyczących transportu i przesyłania przesyłek oraz listów. Irlandia to państwo w Europie Zachodniej należące do wspólnoty Unii Europejskiej. Stolicą Irlandii jest Dublin, a do największych miast należą Cork, Galway, Limerick oraz Waterford. Irlandia ma ustrój demokratyczny i jest republiką parlamentarną, gdzie władzę sprawuje prezydent oraz parlament. Uzyskała niepodległość w 1916 roku. Walutą tego państwa jest euro. Ze względu na członkostwo Irlandii w Unii Europejskiej obowiązuje tam większość przepisów dotyczących państw członkowskich.

Czego nie wolno przewozić w Irlandii?

W Irlandii obowiązują przepisy podobnie z tymi przepisami, które dotyczą transportu paczek, listów i innych pakunków w całej Unii Europejskiej. Należy pamiętać, że na terenie państw członkowskich bez specjalnych zezwoleń nie można przewozić gotówki, dokumentów płatniczych, czeków i kart płatniczych oraz kredytowych. Bez zezwoleń zabroniony jest również przewóz kamieni szlachetnych, antyków, wyrobów jubilerskich i zbiorów numizmatycznych oraz filatelistycznych. Zakazane jest również przewożenie bez uprawnień produktów oraz towarów, które wymagają kontrolowania temperatury. Należą do nich produkty spożywcze, zwłaszcza mięso i nabiał. Na terenie Irlandii zakazany jest również przewóz niektórych wyrobów farmaceutycznych, narkotyków i sterydów. Jeśli decydujemy się na nadanie paczki na terenie Irlandii, musimy również pamiętać, że nie wolno nam przesyłać materiałów niebezpiecznych, produktów akcyzowych oraz zwierząt.

Na co zwrócić uwagę decydując się na kuriera w Irlandii?

Szczególną uwagę musimy zwrócić na sposób zaadresowania paczki. Oznaczenie adresata powinno być wyraźne i zawierać poprawne dane. Ponadto informacja z adresem musi być odpowiednio zabezpieczona, a także przytwierdzona do przesyłki. Warto pamiętać o tym, że przesyłany produkt musi być właściwie zapakowany i zabezpieczony, szczególnie jeśli są to rzeczy delikatne. Jeśli przesyłamy wartościowe rzeczy lub takie, które podczas przewozu mogą ulec uszkodzeniu, warto wykupić ubezpieczenie. Dzięki temu mamy gwarancje zwrotu kosztów szkody, jeśli taka powstanie.

tanie przesyłki kurierskie - Irlandia

Którą firmę kurierską wybrać w Irlandii?

Decydując się na firmę kurierską, warto zasięgnąć opinii innych użytkowników. Informacji i opinii można poszukiwać na stronie firmowej kurierów lub na forach internetowych, gdzie klienci wymieniają się opiniami. W większości państw należących do Unii Europejskiej można znaleźć firmy kurierskie, które mają zasięg międzynarodowy. Każda większa firma przewozowa ma swoje oddziały w dużych miastach. Za przykład może służyć taka firma jak UPS, GLS czy TNT. Na terenie Irlandii znajdziemy również takie firmy jak DPD, DHL czy FedEx. Jeśli decydujemy się na wybór lokalnej firmy, która nie ma zasięgu międzynarodowego, to konieczne jest zapoznanie się z listą kurierów w danym mieście. W tym celu, jak zawsze, pomocny jest Internet. W rankingach opublikowanych na różnego rodzaju stronach możemy dowiedzieć się jakie firmy – tani kurierzy świadczą usługi na terenie Irlandii oraz jaką mają ocenę. Wśród lokalnych kurierów na terenie Irlandii znajdują się takie firmy, jak Pony Express, INDN City Express, a także AKA Logistics, Swift Couriers. Warto zaznajomić się z ich ofertą i wybrać tą, która będzie spełniać nasze oczekiwania.